C BD czyli Cannabidiol w 2022 roku: będziesz wiedział wszystko! Definicja, zastosowanie, dawkowanie, różne formy

Posted on , by Aurelien
Categories:
c bd ou cannabidiol

Czym jest kannabidiol ("C BD")?

cbd definition

Kannabidiol jest jednym z setek związków chemicznych występujących w roślinach z rodzaju Cannabis. Znany również pod akronimem „C BD”, kannabidiol jest kannabinoidem, rodzajem związku, który wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym.

C BD” jest stosowany jako surowiec do wytwarzania różnych produktów i leków. Dodatkowo do

legalne kwiaty „C BD” we Francji

Olej „C BD”, e-liquid „C BD”, kapsułki „C BD”, wiele produktów „C BD” jest dostępnych w sprzedaży.

W końcu coraz więcej badań wskazuje na jego zalety i korzyści. W przeciwieństwie do THC, „C BD” nie ma działania psychotropowego i nie uzależnia. Znany również jako konopie wellness, „C BD” ma wszystkie korzystne właściwości konopi, bez efektów psychotropowych. Kannabidiol spożywany w odpowiedniej dawce nie powoduje halucynacji, euforii ani haju.

Korzyści i walory "C BD

bienfaits C BD

C BD” to cząsteczka, która jest wykorzystywana w medycynie alternatywnej. Ta cząsteczka ma pozytywny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt, jest znana ze swojej zdolności do zmniejszania stresu i niepokoju.

C BD”, w postaci oleju „C BD”, kwiatów „C BD”, cukierków „C BD”, e-liquidów „C BD”, ma wiele korzyści. Posiada on kilka właściwości. Należą do nich:

  • Na stronie


    właściwości przeciwdrgawkowe


    C BD” zapobiega napadom padaczkowym;
  • Właściwości przeciwzapalne: „C BD” zwalcza różne stany zapalne;
  • Właściwości anksjolityczne: „C BD” leczy niektóre dolegliwości związane ze stresem i niepokojem;
  • Właściwości przeciwpsychotyczne: „C BD” ma działanie uspokajające i działa w zapobieganiu i leczeniu psychozy;
  • Właściwości neuroprotekcyjne: „C BD” zapewnia ochronę komórek mózgu i rdzenia kręgowego.

Jakie są skutki "C BD"?

effets C BD

Nie trzeba dodawać, że kannabidiol to substancja, której działanie jest wciąż bardzo korzystne. Rzeczywiście, lekka marihuana pomaga w zwalczaniu wielu objawów i chorób, poprzez oddziaływanie na kilka funkcji organizmu. Poniżej przedstawiamy główne efekty działania „C BD” na nasz organizm:

Działanie przeciwdrgawkowe

Wśród korzyści z „C BD” legalne do sprzedaży jest jego działanie przeciwdrgawkowe. Dlatego też „C BD

epilepsy C BD

zdolność zapobiegania napadom padaczkowym i innym rodzajom napadów.

Co więcej, jest to jedna z dziedzin, którą badacze medyczni zajmują się z największą pasją. Pacjenci, którzy stosowali CBD, wykazują znaczne oznaki poprawy bez doświadczania większych skutków ubocznych.

Działanie neuroprotekcyjne i przeciwzapalne

Faktem jest, że kannabidiol ma niezaprzeczalne korzyści, do tego stopnia, że niektórzy stosują go jako leczenie wspomagające w niektórych chorobach neurologicznych.

C BD cerveau

C BD” zmniejsza objawy choroby Alzheimera i Parkinsona. Stwardnienie rozsiane jest kolejną chorobą neurodegeneracyjną, dla której „C BD” jest dobrym alternatywnym leczeniem. Widać więc, że „C BD” ma właściwości neuroprotekcyjne i przeciwzapalne, chroniąc w ten sposób komórki mózgu i rdzenia kręgowego.

Działanie przeciwnowotworowe

To połączenie „C BD” i raka było przedmiotem kilku badań. I trzeba powiedzieć, że stosowanie „C BD” jako medycyny alternatywnej okazało się obiecujące.

Rzeczywiście, sam fakt, że w minimalizowaniu objawów pomaga prawne „C BD

C BD cancer

Zastosowanie tego produktu do leczenia dyskomfortu związanego z chorobą nowotworową, takiego jak ból i nudności, sprawiło, że jest on już traktowany jako naturalny środek do leczenia tej choroby. Ponadto jego energetyzujące działanie pozwala pacjentom mieć więcej siły na łagodzenie objawów tej strasznej choroby.

Niektóre badania mówią nawet, że medyczna marihuana może również pomóc w zmniejszeniu wzrostu komórek rakowych, a nawet przyspieszyć ich eliminację i zahamować przerzuty. Wyniki w tym kierunku uzyskano jednak tylko w modelach zwierzęcych i hodowlach komórkowych.

Możliwość ta wymaga zbadania u ludzkich pacjentów. Ponadto C BD, w postaci oleju, kwiatów C BD, kapsułek C BD, jest potencjalnym alternatywnym wyborem w naturalnym leczeniu raka.

Działanie przeciwpsychotyczne

Warto w tym miejscu jeszcze raz zwrócić uwagę na różnicę między rekreacyjnym a medycznym stosowaniem marihuany. A przez korelację uwydatni się różnica między „C BD” a THC.

antipsychotic C BD

Nawyk palenia marihuany w celu uzyskania jej psychoaktywnego działania jest znanym czynnikiem ryzyka wytworzenia epizodów psychotycznych. Ponadto surowe produkty konopi zawierające THC powodują działanie psychotropowe i uzależniające.

Natomiast stosowanie produktów na bazie kannabidiolu to już inna historia. Wykazano już w badaniach naukowych, że związek ten ma działanie przeciwpsychotyczne i może być przydatny w leczeniu takich chorób jak schizofrenia.

Efekty lękowe

Leki anksjolityczne tradycyjnie przepisywane przez psychiatrów nie zawsze są skuteczne. Rzeczywiście, mogą one prowadzić do

anxiete C BD

uzależnienie i bardzo niekomfortowe efekty uboczne.

Badania wykazały, że stosowanie kannabidiolu u pacjentów z zaburzeniami lękowymi może przynieść dobre rezultaty w zakresie poprawy bez skutków ubocznych konwencjonalnych leków.

Niepożądane lub uboczne skutki "C BD
C BD effets secondaires

Jak wspomniano wcześniej, nieczęsto zdarza się, aby pacjenci doświadczali działań niepożądanych przy stosowaniu kannabidiolu – jest to jeden z głównych pozytywnych punktów produktów pochodnych „C BD”. Przy odpowiedzialnym stosowaniu i we właściwej dawce, „C BD” nie ma skutków ubocznych. A gdy już się pojawią, są zazwyczaj łagodne.

Działania niepożądane mogą obejmować spadek ciśnienia krwi, senność, suchość w ustach i początkowo biegunkę. Należy dodać, że choć ryzyko jest bardzo małe, możliwe jest uczulenie na konopie.

huile C BD
Olej z "C BD
Organiczny olej „C BD”


to produkt pochodzący z konopi, którego głównym składnikiem jest kannabidiol.

Olej C BD może być wykorzystany do produkcji kapsułek. Jednak najpopularniejszym formatem marketingowym są małe fiolki do podawania podjęzykowego.

Istnieje kilka rodzajów olejków „C BD”, w zależności od ich składu i obecności kannabinoidów. W tym przypadku są one podzielone na trzy grupy:

1/ Izolowany olej „C BD” lub olej „C BD” z izolatem

W przypadku olejów izolowanych „C BD” kannabidiol jest wyizolowany z innych związków konopi. Tak więc ten rodzaj oleju zawiera tylko „C BD” i żadnych innych cząsteczek konopi. Dlatego czysty izolat oleju „C BD” jest idealny dla tych, którzy potrzebują korzystać tylko z dobrodziejstw konopi, a więc i „C BD”.

2/ Olej o pełnym spektrum „C BD”

Jest to mniej przetworzony olej, który zawiera szeroką gamę związków chemicznych występujących w roślinie konopi. Olej „C BD” o pełnym spektrum zawiera oprócz kannabidiolu inne kannabinoidy z rośliny konopi.

CBN, CBG, THC mniej niż 0,02%, kilka związków jest używanych w konstytucji oleju „C BD” o pełnym spektrum. Co więcej, ten rodzaj oleju jest preferowany przez osoby, które chcą korzystać z zalet oferowanych przez cząsteczki obecne w roślinie konopi.

3/ Olej o szerokim spektrum działania „C BD”

Jest to mniej przetworzony olej, który zawiera szeroką gamę związków chemicznych występujących w roślinie konopi. Olej „C BD” o pełnym spektrum zawiera oprócz kannabidiolu inne kannabinoidy z rośliny konopi.

CBN, CBG, THC mniej niż 0,02%, kilka związków jest używanych w konstytucji oleju „C BD” o pełnym spektrum. Co więcej, ten rodzaj oleju jest preferowany przez osoby, które chcą korzystać z zalet oferowanych przez cząsteczki obecne w roślinie konopi.

Jak stosować olej C BD?
C BD huile

C krople oleju BD

Zaszczepienie podjęzykowe polega na umieszczeniu kilku kropli oleju „C BD” na tylnej części języka za pomocą zakraplacza.

Ten sposób spożywania ma kilka zalet i jest uwielbiany przez miłośników konopnego wellness. Dzieje się tak dlatego, że dzięki temu olejek przenika bezpośrednio do dużych naczyń krwionośnych znajdujących się w tylnej części języka, co poprawia szybkość wchłaniania do organizmu.

Efekty działania „C BD” są więc odczuwalne niemal natychmiast, stąd jego zainteresowanie. Jednak dla tych, którzy nie lubią smaku oleju „C BD”, ta metoda może nie być optymalna. Co więcej, w tym przypadku lepiej byłoby zwrócić się do innych technik konsumpcji.

Olej C BD w naszych ulubionych potrawach i napojach

C BD nourriture

Lekki olej z konopi może być również przyjmowany poprzez zmieszanie go z jedzeniem lub napojem. Możesz umieścić kilka kropli „C BD” w swoich sałatkach, na pizzy… Również w kontekście napojów, olej „C BD” można umieścić w swoich butelkach z wodą, w swojej kawie, herbacie, smoothie….

Jednak przy tej metodzie wchłanialność wynosi tylko 6-20%, czyli nie jest zbyt wysoka. Powodem tego jest to, że jak „C BD” przechodzi przez układ pokarmowy przy tej metodzie, część z niego jest rozbijana podczas trawienia. Najlepiej zacząć od małej ilości i stopniowo zwiększać spożycie. Również efekty „C BD” są tutaj odczuwalne od 30 minut do 2 godzin.

Inhalacja

Jest to metoda, w której olejek „C BD” jest odparowywany i palony jak papieros. Ponieważ „C BD” może być wchłaniany bezpośrednio do płuc, byłby bardziej biodostępny i bardziej skuteczny niż inne metody spożycia. Trzeba jednak przygotować e-papierosa i specjalny płyn.

Ile kropli olejku "C BD" do spania?

Faktem jest, że olej C BD sprzyja zasypianiu. Jest to naturalna alternatywa dla sprzedawanych na rynku środków nasennych. Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć, ile kropli oleju „C BD” powinno być przyjmowane wieczorem.

Można decydować o dawkach w zależności od potrzeb i tolerancji. Istnieją jednak pewne ogólne zalecenia, które mogą pomóc Ci określić, ile oleju „C BD” potrzebujesz, aby dobrze spać.

Dla osoby ważącej 40 kg zaleca się przyjmowanie 20 mg dziennie, czyli 3 kropli olejku „C BD” przed snem. Dla osób ważących 50 kg, dla spokojnego snu przydatne będzie 25 mg na dobę, czyli 3 do 4 kropli. Dla osób o wadze 60-70 kg zaleca się dawkę 30/35 mg na dobę, czyli 4 do 5 kropli.

Kwiaty z "C BD
C BD fleurs

Wysokiej jakości organiczne kwiaty „C BD” to rośliny o wysokiej zawartości kannabinoidów. Stosuje się je do zwalczania stresu, lęku, depresji, bezsenności i wielu innych problemów psychologicznych.

Kwiaty „C BD”, znane również jako konopne wellness, są naturalnie pozyskiwane z rośliny konopi. Powstają one z różnych szczepów i mogą mieć charakter indica lub sativa.

Legalne kwiaty kannabidiolu premium zawierają wysokie stężenie kannabidiolu i minimalną ilość THC. Tak więc, czy to odmiany outdoor, indoor czy szklarniowe, kwiaty C BD nie mają działania psychotropowego i nie uzależniają. Jest to jeden z powodów, dla których kwiaty kupowane są w całej Francji.

Szacuje się, że kwiaty „C BD” stanowią nawet 70% obrotów sklepów „C BD” lub sklepów internetowych „C BD”, ze względu na korzyści z niego płynące. Należy zauważyć, że we Francji kwiaty „C BD” są przedmiotem wielkiej debaty. W styczniu 2022 roku zakazano ich sprzedaży, a następnie w lutym ponownie dopuszczono do sprzedaży.

Kwiaty legalne do sprzedaży muszą zawierać nie więcej niż 0,2% THC. Zawierają również inne kannabinoidy takie jak CBG, CBN, terpeny i flawonoidy. To one nadają im niepowtarzalny smak i aromat.

Jak wykorzystać kwiat "C BD"?

Kwiaty C BD są bardzo uniwersalne. Można je wykorzystywać i spożywać na różne sposoby. Ta różnorodność sprawia, że kwiat „C BD” jest obecnie jednym z najbardziej popularnych produktów konopnych. Oto najpopularniejsze metody spożywania kwiatów „C BD”:

Palenie

C Kwiaty BD można palić. Palenie jasnych kwiatów konopi pozostaje popularnym sposobem na uzyskanie porcji kannabinoidów.

C BD joint

Robi się to za pomocą fajki, bonga lub papierowej zgrzewki. Jednak ta metoda nie jest zalecana ze względu na spalanie i zagrożenie dla płuc.

Ponadto, kiedy palisz kwiat „C BD”, nie otrzymujesz w rzeczywistości wszystkich kannabinoidów i terpenów, które są w roślinie. Większość z nich pozostaje w popiołach. Dlatego należy zwrócić się w stronę vapingu lub innych metod konsumpcji.

Vaping

Vaping to najlepszy sposób na uzyskanie wszystkich korzyści z kwiatu „C BD”.

C BD vapote

Istnieje kilka technik wapowania lekkich kwiatów konopi. Każda metoda różni się od siebie w zależności od użytego waporyzatora, ale generalnie efekty są niemal takie same.

Kluczem do wapowania kwiatów „C BD” jest znalezienie optymalnego ustawienia temperatury. Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty odparowują najlepiej w temperaturze 160°C – 240°C, natomiast koncentraty C BD, takie jak żywica C BD, mogą być odparowywane w niższych temperaturach (140 do 170).

Wlew „C BD”

Kwiaty konopi pozostają pysznym składnikiem do wykorzystania w naparach.

C BD infusion

Mają one niepowtarzalny smak i aromat, który można wzmocnić poprzez dodanie innych składników. Stosowane jako herbata ziołowa, kwiaty „C BD” zapewniają te same korzyści, co surowe kwiaty.

Gotowanie z kwiatem „C BD”

Najlepszym sposobem na gotowanie z konopi jest użycie oleju lub masła, które zostało nasączone rośliną.

C BD cookies

Dzięki temu można dodawać go bezpośrednio do potraw, nie martwiąc się o przypalenie „C BD”. Oto jak to zrobić:

1) Do małego rondelka wsypać 10-15 g zmielonych pączków „C BD” i dodać 2 łyżki oliwy z oliwek lub masła, jak kto woli.

2) Podgrzewać na małym ogniu, aż wszystkie składniki się rozpuszczą

3) Pozostawić tę mieszaninę do lekkiego ostygnięcia przed odcedzeniem pączków z ich płynnej postaci przez szmatę serową lub inny rodzaj sita.

Z tej mieszanki możesz zrobić „C BD” ciasta, ciasteczka, „C BD” dressingi do sałatek…

Żywica "C BD
résine de CBD hash de CBD légal

Żywica C BD to wyjątkowy produkt, który przemawia do dużej liczby miłośników lekkiej marihuany. Rzeczywiście, tak zwany legalny haszysz jest idealny dla osób, które chcą doświadczyć potężnych korzyści płynących z kannabidiolu.

Podobnie jak w przypadku oleju „C BD”, kwiatu „C BD” lub e-liquidu „C BD”, wysokiej jakości żywica „C BD” jest wykonana z organicznie uprawianych konopi i certyfikowanych nasion. Żywica „C BD” o wyglądzie pasty i kolorze od ciemnobrązowego do bursztynowego jest uważana za produkt o wysokiej zawartości „C BD”.

Jednak zgodnie z prawem, żywica C BD zawiera 0,2% THC. Jak wszystkie produkty „C BD”, są one wykonane z konopi. Gwarantuje to zawartość THC poniżej 0,2%, a także szczególnie wysoką zawartość „C BD” i innych legalnych kannabinoidów.

Jak stosować żywicę "C BD"?

W związku ze zużyciem żywicy „C BD” pojawia się kilka pytań. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę niezliczone metody przyjmowania tej skoncentrowanej marihuany, wybór optymalnej techniki może być trudny.

Żywica z „C BD” i kuchni

Żywica może być łatwo włączona do preparatów kulinarnych. Stosowana jako składnik, daje możliwość przygotowania pysznych przepisów opartych na lekkiej marihuanie. Ciasta C BD, ciastka C BD, istnieje niezliczona ilość sposobów na wykorzystanie zakamarków żywicy.

C BD resine gateau
E-liquid z "C BD

Wśród dostępnych obecnie na rynku płynów vape są również takie, które zawierają „C BD”. Jest to popularna alternatywa dla palaczy tytoniu i konopi, którzy chcą rzucić palenie.

C BD e-liquide

E-liquid C BD pomaga zmniejszyć poziom stresu i niepokoju. Stres i niepokój są jednymi z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na palenie papierosów w pierwszej kolejności. Palenie tytoniu wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Należą do nich wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, a nawet rak płuc.

Jest więc oczywiste, że większość ludzi chce rzucić palenie, gdy tylko zda sobie sprawę, że ich nałóg wyrządza im tyle szkody. Jeśli zdecydowałeś się rzucić palenie, „C BD” w postaci kwiatów i e-liquidu może Ci pomóc.

Zazwyczaj płyny do e-papierosów zawierają różne stężenia gliceryny roślinnej, glikolu propylenowego i wody. Do tych składników można dodać kilka kropel aromatu, płynnej nikotyny i/lub „C BD”.

C BD" do użytku zewnętrznego: "C BD" krem, "C DB" maść
pommade C BD

Oprócz oleju „C BD” do podawania podjęzykowego, istnieje kilka produktów do użytku zewnętrznego, które są stosowane bezpośrednio na skórę. Są to m.in. olej „C BD” do użytku kosmetycznego, maści, kremy „C BD”, balsamy „C BD” itp.

Kremy i maści „C BD” mają również silne działanie przeciwbólowe. Te produkty „C BD” są często używane do łagodzenia przewlekłego bólu, takiego jak fibromialgia.

„C BD” i ból

Zmniejszenie bólu jest powtarzającym się celem dla pacjentów z bólem przewlekłym. Jednak obecny stan wiedzy i leczenia na ten temat stanowi wyzwanie dla pracowników służby zdrowia.

Konieczne jest więc uzyskanie pełnej informacji na temat różnych środków terapeutycznych

douleurs C BD

dostępnych i możliwych skutków ubocznych, w celu wybrania najbardziej skutecznego i bezpiecznego leczenia.

C BD” to substancja o właściwościach neuroprotekcyjnych (przeciw utlenianiu mózgu) i neurotonicznych (przeciw przejawom kurczliwości). Działa poprzez poprawę aktywności mózgu i hamowanie reakcji na szkodliwe dla organizmu bodźce. Jest więc idealnym narzędziem terapeutycznym, które pozwala zapobiegać bólowi u pacjentów cierpiących z powodu bólu.

Fibromialgia

Chorzy na fibromialgię żyją z bólem, który często jest niepełnosprawny i ma wpływ na ich życie

Fibromyalgie C BD

społeczne i zawodowe. Wielu z nich zauważyło znaczną poprawę objawów przy stosowaniu produktów „C BD”, co znacznie poprawia jakość ich życia.

Izraelskie badanie Safety and Efficacy of Medical Cannabis in Fibromyalgia, opublikowane w 2019 roku w Journal of Clinical Medicine, przedstawiło wyniki obserwacji 367 pacjentów z fibromialgią, którzy poddali się leczeniu konopiami przez sześć miesięcy. Badacze stwierdzili, że medyczna marihuana jest skuteczna i bezpieczna, gdy jest podawana spokojnie i stopniowo:

„Biorąc pod uwagę niski wskaźnik uzależnienia i poważnych działań niepożądanych (zwłaszcza w porównaniu z opioidami), terapia konopiami powinna być rozważana w celu złagodzenia obciążenia objawami u pacjentów z fibromialgią, którzy nie reagują na konwencjonalne leczenie”.

„C BD” i trądzik

W ostatnich latach „C BD” wzbudza zwiększone zainteresowanie naukowców ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwlękowe i neuroprotekcyjne.

C BD cosmetique

Oprócz zastosowań leczniczych, „C BD” jest uważany za skuteczny naturalny środek na objawy trądziku, w tym zapalenie, zaczerwienienie i ból.

Dzięki temu kosmetyki „C BD” od dawna są stosowane jako miejscowe leczenie wielu schorzeń skóry. A najbardziej przydatnym produktem „C BD” do walki z trądzikiem jest krem „C BD”.

Należy zauważyć, że krem „C BD” nie ma żadnych skutków ubocznych, a przynajmniej nie odnotowano do tej pory żadnych przypadków. Dzięki temu jest to idealny wybór dla osób o wrażliwej skórze. W dodatku kosmetyk z „C BD” jest optymalny dla tych, którzy cierpią na problemy skórne, takie jak egzema.

Krem „C BD” działa na wszystkie rodzaje skóry i w każdym wieku. Innymi słowy, możesz go bezpiecznie stosować bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne czy reakcje alergiczne.

Z drugiej strony, lekki krem z konopi pomaga w walce z trądzikiem, zwłaszcza poprzez zatrzymanie stanu zapalnego skóry. Stan zapalny jest jedną z głównych przyczyn powstawania wykwitów trądzikowych. Powoduje zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie na skórze. To sprawia, że jest bardziej podatna na działanie bakterii i powoduje więcej szkód.

Kiedy stosujesz na skórę krem miejscowy zawierający „C BD”, zapobiega on powstawaniu stanów zapalnych. Zmniejsza również wydzielanie sebum. Osoby z trądzikiem często mają tłustą skórę z powodu nadprodukcji sebum. Krem „C BD” kładzie kres tej nadprodukcji, tym samym kładąc kres problemom związanym z trądzikiem na twarzy, pośladkach…

Inne produkty "C BD"

Oprócz oleju i kapsułek, „C BD” może być dostarczany w innych formach. Wśród nich odnotowujemy między innymi cukierki „C BD”, Moonrocks i inne. Te produkty kannabidiolowe różnią się działaniem, w zależności od ich stężenia i procentu „C BD”.

Produits comestibles bonbons CBD Toulouse
Jak kannabidiol działa w organizmie?

Kannabidiol, podobnie jak inne kannabinoidy obecne w konopiach, oddziałuje na układ endokannabinoidowy organizmu człowieka. Nauka wciąż nie zna wielu aspektów tego systemu, ale „C BD” jest uważany za możliwego obrońcę naszego organizmu.

C BD action

Przyjmuje się również, że związek działa poprzez zwiększenie lub zahamowanie wiązania z określonymi receptorami sprzężonymi z białkami G.

Układ endokannabinoidowy (ECS)

Układ endokannabinoidowy, czyli ECS, jest układem neuromodulacyjnym występującym w całym organizmie człowieka. Odgrywa ważną rolę w rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, plastyczności synaptycznej oraz odpowiedzi na inserty endogenne i środowiskowe.

W skład ECS wchodzą kannabinoidy, endogenne kannabinoidy (zwane endokannabinoidami) oraz enzymy syntezy i degradacji.

Funkcja układu endokannabinoidowego w organizmie człowieka jest złożona, ale w podsumowaniu możemy powiedzieć, że działa on w celu regulacji i zrównoważenia wielu procesów fizjologicznych w organizmie – dlatego kannabidiol jest przydatny w tak wielu terapiach.

endocannabinoïde C BD

Działanie CB1 i CB2 w organizmie człowieka

Receptory kannabinoidowe CB1 i CB2 są kluczowe dla zrozumienia działania układu endokannabinoidowego.

Są one obecne w wielu typach komórek w całym organizmie i pomagają regulować różne warunki fizjologiczne. Aby dać Ci pojęcie o złożoności układu endokannabinoidowego, receptory te znajdują się w komórkach innych układów: CB1 występuje najliczniej w układzie nerwowym, a CB2 w układzie odpornościowym.

Chociaż receptory te są ważne i mają wpływ na kilka funkcji, obecnie wiadomo, że kannabinoidy wchodzą w interakcje z innymi elementami układu endokannabinoidowego. Naukowcy zauważyli na przykład, że sam kannabidiol ma niskie powinowactwo do tych receptorów, co nie przeszkadza mu być związkiem chemicznym o silnym działaniu leczniczym.

Jakie są zalety "C BD" dla firm zwierzęcych
cbd-chien

C BD jest znany z tego, że ma wiele korzyści dla zwierząt domowych. W tym sensie stosowanie oleju „C BD” dla psa lub kota ma wiele pozytywnych skutków. Pozostaje całkowicie naturalnym suplementem, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych dla Twojego pupila. Należą do nich:

Redukcja stresu

Wykazano, że C BD zmniejsza stres na wiele różnych sposobów. Może pomóc Twojemu zwierzakowi poczuć się bardziej zrelaksowanym, spokojnym i lepiej spać. Może również stać się mniej niespokojny, co może sprawić, że będzie bardziej komfortowy w kontaktach z ludźmi i innymi zwierzętami.

C BD animaux

Pomaga zwalczać lęk i depresję

Wiele psów z wiekiem cierpi na lęki lub depresję. Zaburzenia te są bardzo powszechne u psów, ale mogą dotyczyć także kotów, koni i innych zwierząt, a nawet ludzi. Wykazano, że C BD pomaga zmniejszyć oba rodzaje lęku u psów.

Zmniejszenie bólu

C BD jest znany ze swojej zdolności do zmniejszania bólu spowodowanego stanem zapalnym i stanami zapalnymi.

C BD chien douleur

Ponadto może pomóc złagodzić ból stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów lub dysplazją stawów, a także inne problemy związane z bólem stawów, takie jak dysplazja stawów biodrowych u psów.

Wniosek

C BD”, pozyskiwany po długim procesie z rośliny konopi, jest w 100% naturalną substancją i może być bezpiecznie stosowany. Oczywiście lepiej nie kupować produktów, których pochodzenie i sposób przetwarzania nie są znane. 

W naszym sklepie C BD znajdziecie Państwo certyfikowane, bezpieczne i wysokiej jakości produkty „C BD”. Dzięki naszemu szerokiemu wyborowi kwiatów „C BD”, olejków „C BD”, żywicy „C BD”…, możesz  w pełni wykorzystać dobroczynne działanie kannabidiolu.