Plusy i minusy biznesu vapingowego

Posted on , by Damien

Nie da się ukryć, że popularność vapingu rośnie. Z jednej strony mamy weteranów palenia, którzy z różnych powodów zdecydowali się przejść na vaping, a z drugiej strony mamy osoby, które nigdy wcześniej nie paliły, ale są zaintrygowane nową technologią i potencjałem, jaki oferuje.

Dla przedsiębiorców ta popularność stanowi fantastyczną okazję biznesową. Branża vapingu przeżywa rozkwit, a firmy o ugruntowanej pozycji generują miliony funtów przychodów i cały czas pojawiają się nowe. I tak, być może będziesz chciał wskoczyć na bandwagon i założyć również swój własny biznes vapingowy.

Korzyści z prowadzenia biznesu vapingowego są jasne – branża jest lukratywna, dostajesz wiele możliwości i masz szansę pomóc ludziom rzucić zły nałóg. Jednakże, jak

informuje nas, istnieją również pewne wady (a raczej przeszkody), które powinieneś rozważyć przed rozpoczęciem, z ostrą konkurencją, ciągle zmieniającym się prawem i podejrzanymi producentami wśród największych wyzwań, z którymi się zmierzysz.

Zalety biznesu Vapingowego

Perspektywy długoterminowe

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że vaping nie jest tylko chwilową modą; jest tu na stałe. Ostatnie badania wykazały, że


ponad cztery miliony ludzi


w Wielkiej Brytanii używa e-papierosów, a w ciągu najbliższych czterech lat liczba ta ma wzrosnąć do ponad siedmiu milionów.

Chociaż część z tych osób może w końcu powrócić do tradycyjnego palenia lub w ogóle zrezygnować z palenia, znaczna część z nich będzie nadal


używających e-papierosów


i trzeba będzie im regularnie dostarczać produkty.

Wysokie marże zysku

Innym powodem, dla którego powinieneś rozważyć wejście do branży vapingu, jest fakt, że możesz zarobić dobre pieniądze. Same produkty są dość tanie w produkcji, ale nie cierpi na tym ich jakość. W związku z tym możesz pobierać pełną cenę detaliczną za swój produkt, co pozostawi Ci zdrową marżę.

To ekscytująca branża

Możesz się zastanawiać, czy kiedykolwiek znudzi Ci się sprzedaż zbiorników i akumulatorów. Cóż, odpowiedź brzmi nie – nie ma żadnych realnych ograniczeń co do tego, co możesz sprzedać, tak długo jak jesteś skłonny kupować z wiarygodnego źródła. Możesz zdobyć się na kreatywność i opracować unikalne produkty, które będą się dobrze sprzedawać w grupie docelowej.

Niskie koszty ogólne

Kolejną zaletą prowadzenia biznesu vapingowego jest fakt, że nie trzeba wkładać dużo pieniędzy, aby zacząć. Nie potrzebujesz salonu, ani nawet biura – wystarczy połączenie z internetem i laptop. Ponadto zatrudnienie pracowników nie będzie kosztowało wiele, gdyż większość z nich będzie pracować zdalnie.

Vaping jest teraz na topie

Ostatnim czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest fakt, że dużą część Twojej bazy klientów będą stanowić młodzi ludzie pasjonujący się vapingiem. W związku z tym otrzymasz mnóstwo poleceń po prostu dlatego, że Twoi klienci chcą się podzielić swoimi doświadczeniami z rówieśnikami.

Wady biznesu vapingowego

Bardzo agresywna konkurencja

Największą wadą rozpoczęcia biznesu vapingowego jest fakt, że jest już tak wiele firm robiących podobne rzeczy. Będziesz musiał ostro konkurować o klientów, a to może prowadzić do poważnych problemów w dół linii.

I tak, możesz chcieć przeprowadzić pewne badania i dowiedzieć się, kim są twoi konkurenci, zanim zaczniesz. Możesz konkurować z nimi bezpośrednio, lub możesz spróbować


pozycjonować się


jako tańsza alternatywa.

Wiele przepisów prawnych

Kolejnym dużym wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć wiele firm vapingowych jest fakt, że ciągle wprowadzane są nowe przepisy dotyczące vapingu. Będziesz musiał być na bieżąco z wymogami prawnymi i upewnić się, że jesteś zgodny ze wszystkimi przepisami. W przeciwnym razie możesz wpaść w poważne kłopoty.

Niskie standardy produkcji

Jedną z głównych wad branży vapingu jest fakt, że nie wszyscy producenci przestrzegają dobrych standardów, jeśli chodzi o produkcję. Niektóre firmy będą spieszyć się z procesem tylko po to, by móc obniżyć koszty i zarobić więcej pieniędzy, ale to może być złe dla Twojej firmy.

Bez odpowiedniego nadzoru i kontroli jakości można skończyć z wieloma wadliwymi produktami. W związku z tym należy korzystać tylko z renomowanych producentów i nigdy nie należy iść na kompromis w kwestii jakości.

Rzeczy, które powinieneś rozważyć przed założeniem firmy Vapingowej

Doświadczenie

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie musisz być doświadczonym
vaper
zanim zaczniesz biznes vapingu. Nie trzeba być nawet palaczem – choć zdecydowanie by to pomogło. Musisz jednak znać branżę, wiedzieć, jakie produkty są popularne i dlaczego oraz
zrozumieć, jak myślą i zachowują się Twoi klienci

Nisza

Istotne jest również, abyś wybrał niszę, która nie jest zbyt zatłoczona. Na przykład, jeśli zdecydujesz się skupić na high-endowych modach, jest szansa, że napotkasz trochę sztywnej konkurencji. Jeśli jednak wybierzesz niejasną niszę, taką jak vape milkshakes (tak, istnieją), będziesz miał znacznie mniejszą konkurencję i będziesz w stanie zbudować swoją markę znacznie szybciej.

Wymagania licencyjne

Kolejnym aspektem, który musisz rozważyć, jest to, czy potrzebujesz licencji na prowadzenie biznesu vapingowego. Przepisy prawne różnią się w zależności od kraju, dlatego ważne jest, abyś dowiedział się wszystkiego o przepisach obowiązujących w Twoim regionie. Jeśli istnieją pewne licencje lub pozwolenia, które musisz zdobyć, aby działać legalnie, upewnij się, że je masz. W przeciwnym razie możesz narazić się na kłopoty z prawem.

Podsumowując

Jak widać, jest mnóstwo plusów i minusów związanych z rozpoczęciem działalności vapingowej. Z jednej strony masz lukratywną branżę, która jest silna, z dużym potencjałem wzrostu. Po drugiej stronie musisz radzić sobie z ostrą konkurencją, a także ciągle zmieniającymi się przepisami i podejrzanymi producentami.

Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć wszystkie opcje i zastanowić się nad długoterminowymi perspektywami. Tylko wtedy będziesz mógł podjąć świadomą decyzję. Powodzenia!